Zbret përqindja e rasteve pozitive në krahasim me testet – Ky është numri i mostrave të testuara sot

 Zbret përqindja e rasteve pozitive në krahasim me testet – Ky është numri i mostrave të testuara sot

4 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në rajonin tonë dhe 79 në gjithë Kosovën.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 4 raste të reja me koronavirus në rajonin 07, ky është numri total i të infektuarve

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Ajo që shihet si pozitive është numri i testeve pozitive, përqindja e të cilës ka shënuar zbritje. Dje nga 231 mostra, 122 rezultuan pozitive, pra më shumë se gjysma, kurse sot, u testuan 210 mostra, ku me Covid 19 u konfirmuan 79 sosh.

Lexo gjithashtu: Kjo është komuna me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

71 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19!Sot më 30 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, June 30, 2020

LAJME TË TJERA