Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Futbollisti i Superligës arrestohet gjatë ndeshjes së kupës

Futbollisti i Dukagjinit, Theophilus Solomon është arrestuar sot derisa po zhvillohej ndeshja e Kupës së Kosovës kundër Dinamos.

IndeksOnline mëson se në momentin që trajneri ka vendosur ta inkuadroj në lojë në pjesën e dytë, policia e ka thirr brenda stadiumit dhe ia ka vendosur prangat.

Dyshohet se Solomon e ka pasur obligative të lajmrohet çdo 3 muaj në polici, dhe nuk e ka respektuar atë vendim.

Kujtojmë që ai ishte i arrestuar edhe më herët, pasi akuzohet për veprën penale dhunim.