Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Sport

S’i vazhdohet kontrata, Gliha shkon në shtëpi

S’i vazhdohet kontrata, Gliha shkon në shtëpi

Trajnerit të deritanishëm Kombëtares së Kosovës, Primozh Gliha, nuk i është vazhduar kontrata e punës. Kështu ka njoftuar Federata e Futbollit e Kosovës, përmes një komunikate, raporton Klan Kosova. “Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja…
Lexo më shumë
Si mund të kualifikohet Kosova në “EURO 2024”?

Si mund të kualifikohet Kosova në “EURO 2024”?

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka ende gjasa për t’u kualifikuar në “EURO 2024”. Ndonëse gjasat janë minimale, por matematikisht kjo është e mundur. Si mund të arrihet kjo? “Dardanët” deri në fundin e kampanjes kualifikuese i kanë edhe dy ndeshje, më 18 nëntor si mysafirë të Zvicrës dhe më…
Lexo më shumë
Kombëtarja e Izraelit arrin në Kosovë, përcillet nën masa të rrepta sigurie

Kombëtarja e Izraelit arrin në Kosovë, përcillet nën masa të rrepta sigurie

Kosova dhe Izraeli do të ballafaqohen këtë të diele në kuadër të fazës kualifikuese të Kampionatit Evropian. Tashmë Kombëtarja e Izraelit ka arritur në Kosovë, njofton Klankosova.tv. Arritja e kësaj kombëtareje është përcjellë nën masa të rrepta  të sigurisë. Ndryshe, ndeshja ishte planifikuar që të zhvillohej gjatë muajit të kaluar,…
Lexo më shumë