Abdixhiku përcolli Shqipërinë nën shoqërinë e Zhegrovës

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ndeshjen e sotme mes Shqipërisë dhe Kroacisë e ka ndjekur bashkë me futbollistin e kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrovën.

Kryetari i forumit të rinisë së LDK’së, Paris Guri ka publikuar fotografi dhe i ka quajtur kampionë Abdixhikun dhe Zhegrovën.

Takimi mes Shqipërisë e Kroacisë ka përfunduar me rezultat 2:2. Këtë ndeshje, kryeministri Kurti ka shkuar ta shikojë në stadiumin në Hamburg.