Shqipëri

Gjendet pa shenja jete turisti i bllokuar në Majën e Jezercës, gjendja shëndetësore e tjetrit është e mirë

Gjendet pa shenja jete turisti i bllokuar në Majën e Jezercës, gjendja shëndetësore e tjetrit është e mirë

Mbrëmë rreth orës 22:30, Salla Operative e Komisariatit të Policisë në Tropojë ka marrë njoftim se 2 turistë bullgarë, gjatë eksplorimit të zonës, në vendin e quajtur “Maja e Jezercës”, kishin mbetur të bllokuar për shkak të terrenit të vështirë. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë…
Lexo më shumë
Edi Rama sot në Prishtinë në konferencën e LDK-së

Edi Rama sot në Prishtinë në konferencën e LDK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë së Kosovës, nga ora 11:00. Siç thuhet në njoftimin e LDK-së kryeministri Rama, do të jetë pjesë e panelit…
Lexo më shumë
Tre persona qëllojnë me sende të forta në kokë avokatin e Sali Berishës, dërgohet me urgjencë në Spital

Tre persona qëllojnë me sende të forta në kokë avokatin e Sali Berishës, dërgohet me urgjencë në Spital

Avokati Sokol Mëngjesi është qëlluar këtë mëngjes nga disa persona të paidentifikuar, në rrugën “Pjetër Bogdani” në kryeqytet. Incidenti ndodhi rreth orës 08:30 në kopshtin 31. Autorët, që paraprakisht dyshohet se ishin tre, e qëlluan 34-vjeçarin me sende të forta në kokë. Avokati u dërgua me urgjencë në Spitalin e…
Lexo më shumë