Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

07 Press

8234 Posts
Konsultimet bilaterale me Kosovën në fushën e mbrojtjes, SHBA vlerëson arritjet e bëra nga FSK në fazën II të tranzicionit

Konsultimet bilaterale me Kosovën në fushën e mbrojtjes, SHBA vlerëson arritjet e bëra nga FSK në fazën II të tranzicionit

Një delegacion amerikan nga Departamenti Amerikan i Mbrojtjes i prirë nga Alton Buland, Drejtor kryesor për Politikat Evropiane të NATO-së në Zyrën e Sekretarit të Mbrojtjes, kanë qëndruar për një vizitë në Kosovë, ku janë pritur nga ministri Ejup Maqedonci. Në një komunikatë të lëshuar nga Departamenti i Mbrojtjes së…
Lexo më shumë
Haziri: LDK e gatshme për rikthimin e madh

Haziri: LDK e gatshme për rikthimin e madh

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partia që drejton Lumir Abdixhiku është gati për të bërë rikthimin e madh politik në Gjilan dhe në Kosovë. Këtë e ka thënë Haziri pasi kanë përmbyllur serinë e takimeve nëpër struktura të ndryshme të partisë në Gjilan. Ai ka thënë se…
Lexo më shumë
Ish i dërguari i BE-së për Kosovën, Petrich kritika Bislimit: Edhe nëse politikisht është legjitime, dinari duhet të diskutohet

Ish i dërguari i BE-së për Kosovën, Petrich kritika Bislimit: Edhe nëse politikisht është legjitime, dinari duhet të diskutohet

Brukseli duhet të veprojë me vendosmëri, sepse refuzimi për të biseduar është sjellje e papranueshme, ka thënë ish i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovën, Wolfgang Petrich, pas refuzimit të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, t’i përgjigjet ftesës së Brukselit për të diskutuar çështjen e ndalimit të dinarit serb në…
Lexo më shumë