DL

3494 Posts
Sot mblidhet Kuvendi, në rend dite 32 pika

Sot mblidhet Kuvendi, në rend dite 32 pika

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet nesër për seancë e cila fillon nga ora 09:30. Siç ka njoftuar zyra për media e Kuvendit të Kosovës, në këtë seancë do të ketë bëhet përkujtimi i Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë- Bosnje e Hercegovinë. Po ashtu do të jenë edhe 32 pika…
Lexo më shumë
Osmani: Nëse Serbia s’e zbaton pjesën e saj të marrëveshjes duhet t’i kthehemi strategjisë së dakordimit me partnerët

Osmani: Nëse Serbia s’e zbaton pjesën e saj të marrëveshjes duhet t’i kthehemi strategjisë së dakordimit me partnerët

Presidentja Vjosa Osmani aktualisht ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, në kuadër të Samitit të NATO-s. Në  një intervistë për “Zërin e Amerikës”, e pyetur për dialogun me Serbinë, presidentja tha se duhet të zbatohet paralelisht nga dy…
Lexo më shumë
PDK thërret konferencë për media

PDK thërret konferencë për media

Partia Demokratike e Kosovës mban nesër (e enjte) Konferencë për media. PDK ka njoftuar se konferenca mbahet në selinë e partisë në orën 13:00. Në njoftimin dërguar mediave nuk janë dhënë detaje se për çfarë teme do të flitet në konferencë.
Lexo më shumë