Luli Berisha: Dardanët në lokalin e tyre dhurojnë birra e pije falas për çdo gol të Shqipërisë

Kreu i tifogrupit kosovar, Dardanët, Luli Beqiri, me një status në rrjetin social Facebook, u ka bërë thirrje simpatizantëve dardan që të bashkohën te funclubi i tyre në mbështetje të kombëtares shqiptare që luan sonte kundër Çekisë.

Madje ai tha se për secilën golë që shënon kombëtarja shqiptare, do të shpërndajnë birra dhe pije falas për tifozat që mblidhen në këtë funclub.

Postimi i plotë:

Sot, Shqipëria luan një ndeshje të rëndësishme drejt synimit të saj për t’u kualifikuar në Euro 2024. Si kryetar i Dardanëve së bashku me të gjithë tifogrupin, ftojmë anëtarët dhe të gjithë sportdashësit tjerë që të vijnë në fanclubin tonë zyrtar për ta shikuar ndeshjen e kombëtares kuqezi kundër Çekisë.

Duke përkrahur së bashku Shqipërinë, do të ofrojmë për të gjithë të pranishmit birra dhe pije në përgjithësi falas për çdo gol që shënojnë djemtë shqiptarë. Suksese e forca Shqipëri!