Mësohet emri i ri që është ftuar nga Kosova për ndeshjet e marsit

Sot prezantohet lista e të ftuarve për ndeshjet e marsit.

Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet me Izraelin e Andorrën, teksa futbollistët veçse kanë pranuar ftesat për grumbullimin që nis të hënën.

Futbollikosovar.net ka mësuar se do të ketë edhe një prurje të re. Bëhet fjalë për Amar Gërxhaliun.

Burimet e portalit tonë pranë lojtarit kanë arritur të mësojnë se djaloshi 20-vjeçar nga Vushtrria është ftuar për këto dy sfida.

Anëtari i Antalyaspor shihet si lojtar i së ardhmes, ndërsa pritet të jetë në dispozicion të Giresses për sfidat e rëndësishme të ciklit të parë.

Kujtojmë se Futbollikosovar.net raportoi ekskluzivisht edhe për dy ftesa të tjera, ato për Arbnor Mujën e Antwerp dhe Bersant Celinën.

Gjithashtu, kujtojmë faktin se këto raportime janë në kuadër të Speciales për Kombëtaren, fushatë kjo e dedikuar enkas për këtë grumbullim.