Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Tërmet në Shqipëri

Shqipëria është goditur nga një tërmet mëngjesin e së enjtes.

Magnituda e këtij tërmeti ishte 3.6 shkallë të Rihterit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 06:32 në qarkun e Elbasanitm shkruajnë mediat shqiptare transmeton Klankosova.tv

Nuk është raportuar deri më tani për pasoja në njerëz apo dëme materiale.