Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Tifozët tentuan ta sulmojnë Mohamed Salah në Liberi, momente të frikshme në Afrikë

Egjipti mposhti Sierra Leonen 2-0 në një ndeshje kualifikuese. Ndeshja u luajt në Liberi, por u ndalua nga një incident që mund ta kishte dëmtuar atë.

Në fund të ndeshjes një numër i madh i tifozëve pushtuan fushën dhe qëllimi ishte Mohamed Salah. Një video e shkurtër tregon sigurimin duke grushtuar njerëzit në turmë.

Një nga tifozët arriti tek Salah, por bashkëlojtarët arritën ta mbrojnë.Salah e mbajti gjakftohtësinë dhe nuk dukej i mërzitur.

Incidente të tilla dhe të ngjashme nuk janë të reja në futbollin afrikan, i cili praktikisht gjithmonë ka probleme me organizimin e ndeshjeve, veçanërisht në rajonin e Afrikës Qendrore.

Ndeshja u luajt në Liberi pasi asnjë stadium në Sierra Leone nuk i plotëson kushtet për ndeshjet ndërkombëtare.