KOMBËTARE LAJME

Masat e reja: Nesër protestohet para Qeverisë

Shoqata e Gastronomëve nesër, në ora 21:30, do të dal në protestë para Qeverisë së Kosovës. Arsyeja e kësaj proteste është për shkak të masave të reja anti-Covid 19.Sipas masave të reja, orari i gastronomisë vazhdon deri në ora 23:00 por do të punojnë me masa kufizuese. Lajmin për protestë e ka konfirmuar kryetari i […]Read More

GJAKOVË

Grupe të rinjsh shkojnë me thika në shkollë dhe kërcënojnë

Një dukuri negative është duke ndodhur në njërën nga shkollat në komunën e Gjakovës. Prindërit të cilët i kanë fëmijëte tyre në shkollën e mesme të ulët “Yll Morina”, thonë se disa fëmijë të tjerë po tregojnë sjellje huligane. Prapa kamerës së mediumit tonë prindërit thanë se këta nxënës përveq që kanë sjellje jo të […]Read More

SPORT

Superliga e Kosovës me lider të ri

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligë. Drita ka triumfuar ndaj Llapit në një ndeshje shumë të rivalizuar, shkruan GazetaBlic Sport. “Intelektualët” kanë triumfuar me rezultat 1 me 3. Të dy skuadrat kanë luajtur me nga një lojtar më pak, pas përjashtimit të Ilir Krasniqit të Llapit dhe Prince Baldes së Dritës, në […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Mësohet kur hyjnë në fuqi masat e reja!

Pak kohë parë, Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 41 me radhë ka marrë vendim për ndryshim të disa masave anti-Covid. Qeveria publikon masat e reja anti-Covid Aty përfshihen vazhdimi i mbajtjes së maskës obligativisht edhe kur jeni duke ecur vetëm, megjithatë ora policore ka lëvizur për 120 minuta para, çka do të thotë se […]Read More

KOMBËTARE LAJME

A duhet të mbani maskë kur jeni duke ecur? Ky

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është dakorduar për disa ndryshime. Mbajtja e maskës do të vazhdojë të jetë obligative edhe kur jeni duke ecur, teksa do të ndryshojë ora policore, ku tash do të fillojë nga ora 00:00 e do të mbarojë në 05:00, përcjell GazetaBlic. Më poshtë të gjitha […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Qeveria publikon masat e reja anti-Covid

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është dakorduar për disa ndryshime. Mbajtja e maskës do të vazhdojë të jetë obligative, teksa do të ndryshojë ora policore, ku tash do të fillojë nga ora 00:00 e do të mbarojë në 05:00. Më poshtë të gjitha masat e reja anti-Covid: Masat e përgjithshme […]Read More

KOMBËTARE LAJME

“Ta ndihmojmë Drilonin”, fillon fushata në versionin “online” për djaloshin

Familjes së Drilon Halitit i duhen vetëm edhe 9500 euro për ta mbyllur misionin e shumës së kërkuar. Djaloshi që vuan nga kanceri në mëlçi, momentalisht gjendet jashtë vendit, teksa të afërmit e miqtë tash e një kohë po mbledhin shumën e kërkuar për operacionin e nevojshëm, përcjell GazetaBlic. Tashmë edhe në versionin “online” ka […]Read More

GJAKOVË

Raporti i Spitalit “Isa Grezda” për datën 23 Tetor 2021

Përmes një raporti të publikuar nga Spitali i Përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë është bërë e ditur se aktualisht në këtë institucion shëndetësor 9 pacientë janë të hospitalizuar dhe duke u trajtuar për Covid-19. Të dhënat nga Spitali i Përgjithshëm “Isa Grezda” janë këto ↓ : • 9 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid […]Read More

SPORT

Genc Nuza “dhuron” karton të kuq pas konsultimit me VAR-in

Llapi ka mbetur me një lojtar më pak në ndeshjen ndaj Dritës. Gjyqtari Genc Nuza e ka përjashtuar futbollistin e kësaj skuadre, Ilir Krasniqin, shkruan GazetaBlic Sport. Nuza e shikoi me VAR ndërhyrjen e tij në Agim Zekën e Dritës dhe mori vendim që ta përjashtojë atë. Rezultati momental është 0 me 1 në të […]Read More