7-vjeçari hidhet në pishinën 6 metra të thellë dhe shpëton një 3-vjeçar nga mbytja

Një djalë shtatëvjeçar është bërë “hero” pasi u hodh në një pishinë 6 metra të thellë për të shpëtuar një trevjeçar nga mbytja.

Massiah Browne, nga Sacramento, Kaliforni, ishte duke notuar me familjen e tij në kompleksin e tyre të apartamenteve, kur vuri re se vogëlushi, i cili ishte i huaj për të, ishte shtrirë me gojën dhe sytë hapur në fund të pishinës. Ai u zhyt shpejt në ujë dhe e nxori vogëlushin, duke i shpëtuar jetën mrekullisht.

Në një intervistë për Good Morning America, Massiah, i cili ka marrë mësime noti që në moshë të re, ka folur për momentin heroik.

Tenton t’u japë policëve 50 euro ryshfet, arrestohet i dyshuari në Rahovec

Ai tha: “Unë isha duke luajtur në pishinë dhe më pas pashë një djalë në fund të pishinës dhe shkova ta merrja”.

Nxënësi i klasës së dytë ishte në pishinë me të afërmin e tij Savannah, nëntëvjeçar, në momentin e incidentit.

Nëna e Massiah, Tiara Delvalle, nxitoi shpejt në pishinë nga apartamenti i saj aty pranë, pasi të afërmit e tjerë që ishin me fëmijët e njoftuan atë për ngjarjen.

Massiah kujtoi se e kishte parë vogëlushin me gojën dhe sytë hapur përpara se të zhytej në pishinën gjashtë metra të thellë dhe ta nxirrte nga uji. Savannah më pas erdhi në shpëtim dhe ndihmoi ta tërhiqte djalin trevjeçar në kuvertën e pishinës përpara se të lajmëronte të rriturit, të cilët thirrën policinë.

Para se të mbërrinin mjekët, kalimtarët e rastit i ofruan ndihmë djalit pa ndjenja. Kur reaguesit e parë mbërritën në vendngjarje, e gjetën djalin duke marrë frymë me gulçime të shkurtra dhe e transportuan atë në një spital lokal, transmeton Klankosova.tv.

“Ironia” e motit në Shqipëri – gjysma e vendit digjet, pjesa tjetër zbardhet