Breaking News

Albulena Haxhiu tregon për një vendim të ri për Vilën e Radoiçiqit dhe pasurive që lidhen me rastin Banjska

Albulena Haxhiu tregon për një vendim të ri për Vilën e Radoiçiqit dhe pasurive që lidhen me rastin Banjska

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar se ka nisur zbatimi i urdhrit ndalues përfundimtar me masë të përkohshme lidhur me pasuritë e paluajtshme në rastin “Banjska”. Ajo ka thënë se Agjencia e Administrimit të Pasurisë së Sekuestruar dhe të Konfiskuar ka nisur identifikimin e pasurive të përmendura në urdhër,…
Lexo më shumë
Kuvendi i Kosovës nesër mban dy seanca

Kuvendi i Kosovës nesër mban dy seanca

Kuvendi i Kosovës do t’i mbajë dy seanca gjatë ditës së nesërme (e enjte).’i mbajë dy seanca gjatë ditës së nesërme (e enjte). Seanca e parë, e cila do të jetë solemne dhe do mbahet për nder të 25-vejtorit të Betejës së Koshares, pritet të fillojë në ora 10:00. Ndërsa,…
Lexo më shumë
Admirali amerikan: Rusia mund të kryejë sulme kibernetike ndaj rrjetit energjetik në Kosovë

Admirali amerikan: Rusia mund të kryejë sulme kibernetike ndaj rrjetit energjetik në Kosovë

James Stavridis, admiral në pension i marinës amerikane, njëherësh ish-komandant suprem i forcave aleate të NATO-s, ka paralajmëruar se Rusia mund të zhvillojë luftë hibride në Ballkan. Në një opinion të botuar në “Bloomberg”, Stavridis ka thënë se Kremlini mund të nisë sulme kibernetike ndaj rrjetit energjetik në Kosovë. “Krahas…
Lexo më shumë
Haxhiu: Qeveria Kurti vazhdon të mburret me dështimet

Haxhiu: Qeveria Kurti vazhdon të mburret me dështimet

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu në një postim në “Facebook” ka kritikuar Qeverinë e vendit. Haxhiu ka kritikuar Ministrinë e Shëndetësisë, që projekti i përuruar të Repartit të Pediatrisë në Spitalin e Mitrovicës ende nuk ka përfunduar edhe pse ky projekt ka qenë i gjithi donacion. “Pas…
Lexo më shumë