Nesër në Gjakovë përjetësohet Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Artisti i njohur Ilir Shaqiri, përmes llogarisë së tij sociale, ka bërë të ditur se shtatorja e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu do të përurohet në Gjakovë.

Shaqiri ka publikuar një video të shtatores duke u bartur për në Gjakovë derisa në sfond dëgjohet kënga e tij.

Gjergj Kastrioti – Skënderbeu po marshon drejt Gjakovës heroike dhe nga nesër do të shkëlqejë aty përjetësisht!“, ka shkruar Shaqiri.

Shtëpi të re dhe bursë çdo muaj – Mjaftuan 20 minuta që të merret vendimi për ndihmë ndaj studentit të shkëlqyeshëm