Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Gjakovë

Zhduket një grua në Gjakovë

Zhduket një grua në Gjakovë

Një grua është zhdukur në Gjakovë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili ka thënë se viktima është larguar nga shtëpia dhe nuk ka njohur për vendndodhjen e saj. Policia bën me dije se rasti është duke u hetuar nga ekipet relevante
Lexo më shumë
Vidhen pesë vetura në Gjakovë, arrestohen dy të dyshuar

Vidhen pesë vetura në Gjakovë, arrestohen dy të dyshuar

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjakovë, ka njoftuar për pesë raste të vjedhjes së makinave. Bazuar në raportin e policisë, veturat kanë qenë të parkuara, ku çelësat e tyre, te të gjitha rastet kanë qenë brenda, shkruan lajmi.net. Pas një pune të menjëhershme, policia ka arritur t’i gjejë veturat, të…
Lexo më shumë
U kap në flagrancë me kokainë, marihuanë e ekstazi, ky është i dyshuari për shitblerje të drogës në Gjakovë

U kap në flagrancë me kokainë, marihuanë e ekstazi, ky është i dyshuari për shitblerje të drogës në Gjakovë

Abuzimi me substanca narkotike nga të rinjtë mbetet një shqetësim i madh në shoqërinë kosovare. Edhe më shqetësues këtë dukuri e bën mungesa e trajtimit preventiv nga institucionet. Varësia nga droga sa vjen e shtohet dhe kjo dëshmohet çdo ditë me kapjen dhe arrestimin e dhjetëra personave konsumues e shpërndarës…
Lexo më shumë
Vdes një burrë në Gjakovë, policia nis hetimet

Vdes një burrë në Gjakovë, policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me rastin e vdekjes së një personi në Gjakovë. Sipas policisë, një burrë është dërguar në spitalin e Gjakovës pa shenja jete nga prindi i tij Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. “Rr. Mihaj Gremena, Gjakovë …
Lexo më shumë