Vdes “kapiteni i Titanikut”, Bernard Hill

Aktori i njohur britanik, Bernard Hill, i njohur më së shumti për rolet në Titanikun dhe Lord of the Rings, ka vdekur në moshën 79-vjeçare.

Hill luajti kapitenin Edward Smith në Titanic të 1997 dhe fitoi njëmbëdhjetë çmime Oscar gjatë karrierës së tij të aktrimit.

Ai la pas vetes një karrierë të bujshme