Tags : Amerika

Ish-diplomati amerikan: Dialogu mund të rifillojë së shpejti, nëse udhëheqësit

Ish-diplomati dhe eksperti amerikan i Këshillit Atlantik, Daniel Fried, tha se dialogu midis Prishtinës dhe Beograditmund të rifillojë së shpejti nëse liderët e dëshirojnë atë. Ai në një intevistë për Zërin e Amerikës vlerësoi se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dëshiron të gjejë një mënyrë për ta bërë atë. “Presidenti Vuçiq është një njeri i […]Read More