E diel, Shtator 24

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi.

Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të pasojë takimi i përbashkët.

Gazetari i BBC-së “vë bast” 10 euro se s’do të ketë marrëveshje në Ohër