Ohër

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun

Nis takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nisi takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi. Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në fund do të pasojë takimi i përbashkët. https://07press.com/gazetari-i-bbc-se-ve-bast-10-euro-se-sdo-te-kete-marreveshje-ne-oher/
Lexo më shumë
Sot takimi në Ohër, a do të ketë marrëveshje?

Sot takimi në Ohër, a do të ketë marrëveshje?

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian thonë se takimi në Ohër ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të fokusohet “në finalizimin e aneksit të zbatimit të Marrëveshjes së BE-së për rrugën drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. “Ballkani Perëndimor është pjesë…
Lexo më shumë