Vit: 2023

S’ka borë në natën e ndërrimit të motmoteve

S’ka borë në natën e ndërrimit të motmoteve

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të shpeshta lokale. Mëngjesi do të jetë i ftohtë, vende-vende me mjegull dhe ngrica, ndërsa dita stabile, me alternime mes vranësirave e intervaleve kohore me diell. Mjegulla do të jetë prezente sidomos në lugina dhe ultësira…
Lexo më shumë
Policia me thirrje: Kujdes gjatë ngasjes në mjegullë

Policia me thirrje: Kujdes gjatë ngasjes në mjegullë

Policia e Kosovës ka bërë apel te shoferët që të kenë kujdes gjatë vozitjes në mjegullë. “Ka filluar shfaqja/prezenca e mjegullës në vendet ku pozita gjeografike është më e ulët. Mos harroni se ngasja në mjegull është e rrezikshme! Mbani në vëzhgim rrugën për ndryshime të papritura të dukshmërisë, mjegulla…
Lexo më shumë
Rama: Marrëdhënia me Vuçiqin nuk ka asgjë tjetër përveç interesit të Shqipërisë dhe rajonit

Rama: Marrëdhënia me Vuçiqin nuk ka asgjë tjetër përveç interesit të Shqipërisë dhe rajonit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, thotë se marrëdhënia me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq është vetëm në interes të Shqipërisë dhe rajonit. Gjatë fjalës së tij në konferencën e fundvitit me gazetarët, kryeministri Rama ka deklaruar se “në këtë botë duhet folur me të gjithë”. “Marrëdhënia me Presidentin e Serbisë,…
Lexo më shumë