Lajme

Shifra interesante nga sondazhi i fundit – Mësoni se sa përkrahet “Open Balkan” në Kosovë

Shifra interesante nga sondazhi i fundit – Mësoni se sa përkrahet “Open Balkan” në Kosovë

Instituti Ndërkombëtar Republikan, një organizatë amerikane që merret me avancimin e demokracisë dhe qeverisjes nëpër botë, ka bërë matjet se sa përkrahet nisma “Open Balkan” në shtetet e Ballkanit Perëndimor. Sipas këtij instituti, “Open Balkan” më sa pakti përkrahet në Kosovë e më së shumti në Serbi. https://07press.com/e-fundit-lajmerohet-polici-i-plagosur-enver-smakiqi/ “Përkrahja për…
Lexo më shumë
Të miturit në Ferizaj përleshen për TikTok, 15-vjeçari theret me thikë

Të miturit në Ferizaj përleshen për TikTok, 15-vjeçari theret me thikë

Një ngatërresë mes të miturve ka ndodhur dje në fshatin Dardani të Ferizajt, në orët e mbrëmjes. Përleshja, motivi i së cilës dyshohet të jetë një mosmarrëveshje në rrjete sociale ka eskaluar në përdorimin e thikës, me ç’rast lëndime ka pësuar një 15-vjeçar. https://07press.com/e-fundit-lajmerohet-polici-i-plagosur-enver-smakiqi/ Për pasojë, dy palët kanë marrë…
Lexo më shumë
Moti të martën, ky është parashikimi

Moti të martën, ky është parashikimi

Të martën pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës vende-vende mund të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh, ka bërë të ditur Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas njoftimit, temperaturat maksimale do të lëvizin mes 32 e 35 gradë celsius, derisa minimalet…
Lexo më shumë