Këtu mund ta shikoni meçin e boksierit shqiptar, Florian Marku i gatshëm për “show”

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e meçit të parafundit për mbrëmjen e sotshme.

Florian Marku dhe Chris Kongo janë duke u përgatitur për t’u futur në ring për meçin e shumëpritur nga tifozët shqiptarë.

Në këtë link mund ta shikoni “LIVE” meçin e boksierit shqiptar.

Linku 1

Linku 2

Kujtojmë që “Mbreti Shqiptar”, i pamposhtur me një rekord prej 13 fitoresh, ndërsa ka një barazim, u kthye në profesionist në vitin 2018. Fitorja e tij e fundit erdhi kundër Dylan Moran me nokaut teknik.