Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Abelard Tahiri

Tahiri i kërkon VV-së mos ta sabotojë themelimin e komisionit hetimor lidhur me provat e humbura të Deharit

Tahiri i kërkon VV-së mos ta sabotojë themelimin e komisionit hetimor lidhur me provat e humbura të Deharit

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje që mos ta sabotojë themelimin e komisionit hetimor parlamentar për humbjen e provave të rastit të Astrit Deharit. Ai thotë se shoqëria ka nevojë të zbardhet e vërteta dhe t’i jepet fund keqpërdorimit të…
Lexo më shumë
Tahiri, Vetëvendosjes: Atyre që kanë bërë opozitë me tym e flakë, me gurë e gaz, nuk po ju pëlqen opozita jonë

Tahiri, Vetëvendosjes: Atyre që kanë bërë opozitë me tym e flakë, me gurë e gaz, nuk po ju pëlqen opozita jonë

Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se opozita po shfrytëzon Gjykatën Kushtetuese për të bllokuar reformat e tyre. Në lidhje me këtë ka reaguar shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. Tahiri, mes tjerash thotë se ‘Vetëvendosja, pasi ka dështuar në qeverisje në këto tri vjet, paska filluar të mbajë ligjërata…
Lexo më shumë