Edi Rama

Rama: Dronët “Bayraktar” gati për fluturim pa pilot

Rama: Dronët “Bayraktar” gati për fluturim pa pilot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se dronët Bayraktar të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, tashmë kanë edhe detashmentin e tyre të certifikuar të mjeteve fluturuese pa pilot. Rama tha se oficerët, nënoficerët dhe ushtarët tanë të këtij detashmenti u trajnuan për katër muaj në Keshan të Turqisë. “Dronët…
Lexo më shumë
Rama udhëton drejt Turqisë, takohet me Erdoganin

Rama udhëton drejt Turqisë, takohet me Erdoganin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Ndalesa e parë e Ramës do të jetë në Anitkabir, Mauzoleumin e Mustafa Kemal Ataturkut, lideri i Luftës Turke për Pavarësi dhe themeluesi…
Lexo më shumë