Shqipëri

Financial Times shkruan për Shqipërinë, tregon se cilat vende duhet vizituar me patjetër

Financial Times shkruan për Shqipërinë, tregon se cilat vende duhet vizituar me patjetër

Media prestigjoze rekomandojnë disa qytete historike të Shqipërisë që duhen vizituar. Listës së gjatë të mediave ndërkombëtare që tregojnë bukuritë e Shqipërisë, iu bashkua edhe “Financial Times”. Gjigandi mediatik i ka kushtuar një reportazh të gjatë vendeve historike që u mundëson udhëtarëve të kthehen pas në kohë. Në udhëtimin e…
Lexo më shumë
Ndahet nga jeta sipërmarrësi i njohur në Shqipëri

Ndahet nga jeta sipërmarrësi i njohur në Shqipëri

Dritan Mezini, një sipërmarrës i njohur në Shqipëri dhe Kosovë ndërroi jetë këtë të premte si pasojë e një sulmi në zemër. Si themelues dhe drejtor ekzekutiv i “DM Consulting Services” në Shqipëri dhe Kosovë, dhe bashkë-themelues i portalit duapunë, Dritani ka kontribuar ndjeshëm në zhvillimin e sektorit të teknologjisë…
Lexo më shumë