Tags : Hashim Thaçi

LAJME

Prindërit e Thaçit ende nuk e kanë marrë vesh lajmin

Konfirmimin e aktakuzës ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi e kanë pritur me shqetësim banorët e fshatit Burojë, vendlindja e Thaçit. Në këtë fshat jetojnë po ashtu prindërit e presidentit Thaçi, të cilët ende nuk janë njoftuar për ngritjen e aktakuzës për krime lufte ndaj djalit të tyre, shkruan Reporteri. Këtë e ka konfirmuar për […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Hashim Thaçit i konfirmohet aktakuza

Presidenti Hashim Thaçi para pak çastesh ka njoftuar se Dhomat e Specializuara kanë konfirmuar aktakuzën për të. Këto deklarata, i pari i shtetit i bëri në konferencën për media, që e ka filluar para pak çastesh dhe të cilën po e mbanë edhe gjatë kësaj kohe. Gjatë gjithë kohës ne do t’iu raportojmë në kohë […]Read More

LAJME

Zhvillime tjera: Gjykata Speciale kthen dosjen ndaj Hashim Thaçit, kërkon

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka kthyer për plotësimin e dosjes dhe prova shtesë, “hetimin” ndaj Hashim Thaçit. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë ish-ushtarë të UÇK-së janë zyrtarisht të akuzuar nga Prokuroria Speciale për krime lufte. Mësohet se akuza është zyrtarizuar më 24 prill 2020. Zyra […]Read More

LAJME

Në një nga ditët më të rëndësishme të karrierës politike,

Sot Gjykatës Speciale i skadon afati 6-mujor i shqyrtimit të aktakuzës për presidentin Thaçi. E në këtë ditë, Thaçi, ka zgjedhur të “godasë” Serbinë në një mënyrë të veçantë.Ai duke uruar për fitoren xhudisten, Distrie Krasniqi, ka paraqitur flamurin e Kosovës që valvitet më lartë se ai i Serbisë. “Mirëmëngjesi me këtë pamje të bukur […]Read More

LAJME

Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Ky institucion e akuzon ish-drejtorin politik të UÇK-së se po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale, raporton Gazeta Express. Zyra e Prokurorit të Specializuar vlerëson se mandati i saj përcaktohet në Kushtetutën e Kosovës dhe […]Read More

LAJME

Ky është reagimi i presidentit Thaçi pas aksionit të sotëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas zhvillimeve të sotme ku hetues të Gjykatës Speciale kanë kryer bastisje në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Presidenti Thaçi në një deklaratë për media ka thënë se qytetarët e Kosovës dhe gjithë bota pret që Dhomat e Specializuara t’i japin […]Read More