Tags : Ramush Haradinaj

AAK insiston që Haradinaj të jetë president i Kosovës, përmend

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon të insistojë se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj duhet të jetë president i ardhshëm i vendit. AAK vlerëson se Haradinaj është person unifikues, ashtu siç e kërkon mandati i presidentit.Kanë mbetur edhe pak muaj kur presidentit aktual, Hashim Thaçi i skadon mandati kushtetues si president i vendit, por […]Read More

E konfirmon Haradinaj: AAK del nga koalicioni qeveritar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se AAK ka dalur nga koalicioni qeverisës, shkruan Gazeta Blic. Në një shkrim në Facebook, Haradinaj ka thënë se deri tek ky vendim ka ardhur pas përfshirjes së Ujmanit në marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, në Shtëpinë e Bardhë. Shkrimi i plotë: Aleanca për Ardhmërinë e […]Read More

Ramush Haradinaj paralajmëron Hotin: Shpresoj ta korrigjoj veten, sa nuk

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i ftuar në “Intervistën e Javës” në “Gazeta Blic” ka hedhur kritika në dretim të Kryeministrit Hoti për mënyrën se si po e udhëheq dialogun me Serbinë. Haradinaj i ka dhënë Hotit edhe një ‘ultimatum’ që ta korrigjon veten sa më shpejt pasi nuk do ta ketë përkrahjen e Aleancës […]Read More

Për dy vjet qeverisje, Haradinaj ndau dhjetëra dhurata në dasma

Për dy vjet qeverisje me ekzekutivin e vendit, Ramush Haradinaj ka ndarë shumë dhurata në dasma e ditëlindje me para të shtetit. Në vlerë të së paku 3 mijë e 465 euro janë dhënë Harta të Arta të Kosovës personalisht nga kryetari i AAK-së, prej tyre më shumë se gjysma janë ndarë në dasma dhe […]Read More