Lajme

Robert Bojaj ndahet nga gruaja e tij

Robert Bojaj ndahet nga gruaja e tij

Çifti i njohur nga publiku shqiptar, Robert Bojaj dhe Getoarbë Mulliqi janë ndarë. Sipas Prive ata i kanë dhënë fund martesës së tyre. Çifti që janë prindër të një vajze kanë hequr të gjitha gjurmët e njëri-tjetrit në rrjete sociale. Arsyet mbesin private të tashmë ish-çiftit./Indeksonline
Lexo më shumë
Greva në shkollla, lajmërohet Rrahman Jasharaj

Greva në shkollla, lajmërohet Rrahman Jasharaj

Ende nuk ka asnjë marrëveshje mes sindikalistëve dhe Qeverisë, ndërkohë që SBASHK-u pas takimeve konsultative me kryetarët e niveleve komunale sindikale dhe të universiteteve, sot ka bërë të ditur se greva e nisur në arsim më 25 gusht do të vazhdojë. Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj për Indeksonline thotë se…
Lexo më shumë
Lajm i mirë, fillojnë procedurat që nga nesër, pensionistët pritet të lirohen nga një obligim i madh

Lajm i mirë, fillojnë procedurat që nga nesër, pensionistët pritet të lirohen nga një obligim i madh

Analisti, Xhevdet Pozhari që dy javë ka nisur fushatën “Dinjitet për pensionistët”. E një nga kërkesat e që e ka në kuadër të kampanjës është, të hiqet obligimi që penzionerët të paraqiten çdo 6 muaj për të dëshmuar se janë gjallë. Ministria e Financave ka filluar diskutimit për këtë gjë…
Lexo më shumë
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet relavisht i fortë ka goditur para pak çastesh jugun e Shqipërisë me fuqi prej 3.7 shkallë të Rihterit, në orën 15:54. Epiqendra ka qenë pranë Himarës apo 14 km në veriperëndim të Gjirokastrës. Përpos panikës së shkaktuar nga njerëzit, nuk raportohet për dëme materiale. /MeteoKosova/
Lexo më shumë