Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Lajme

Çmimi i peletit në Kosovë shkon nga 179 në 400 euro për ton

Çmimi i peletit në Kosovë shkon nga 179 në 400 euro për ton

Çmimi i peletit për një ton, nga 179 euro sa ishte në vitin 2021, ka shkuar në 400 euro këtë vit. Në lidhje me këtë rritje çmimesh, ka reaguar Zëdhënësi i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Ekrem Lutfiu, në profilin e tij në Facebook. https://07press.com/keto-jane-dy-masat-qe-po-shqyrtohen-per-cmimin-e-bukes-dhe-produkteve-tjera-bazike/ Lutfiu ka pyetur nëse ka kush…
Lexo më shumë
E FUNDIT: Ndërron jetë zyrtari i LDK-së

E FUNDIT: Ndërron jetë zyrtari i LDK-së

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së dhe njëherit kryetari i nëndegës së LDK-së në Sferkë, Rifat Gashi. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i degës së LDK-së në Klinë, Besim Hoti. https://07press.com/75-aksidente-ne-24-oret-e-fundit-ne-kosove-dy-me-fatalitet-policia-shqipton-mbi-2100-gjoba/ Postimi i plotë: Më dhimbje të thellë mora lajmin për vdekjen e mësuesit, veteranit të UÇK-së, kryetarit…
Lexo më shumë
Aksident në Prishtinë, tre të lënduar

Aksident në Prishtinë, tre të lënduar

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një vetaksidenti të ndodhur sot rreth orës 01:30 në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë. Vetura që u vetaksidentua ishte me tabela zvicerane. Lajmin për Paparacin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Sot rreth orës 01:30,…
Lexo më shumë