Të rëndësishme

Gërvalla kërkoi qëndrim më të qartë nga BE për sulmin e Banjkës në takimin e ministrave në Bruksel

Gërvalla kërkoi qëndrim më të qartë nga BE për sulmin e Banjkës në takimin e ministrave në Bruksel

Kryediplomatja Donika Gërvalla dje mori pjesë në takimin e përbashkët me ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor me ftesë të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell. Në fjalën e saj, Gërvalla theksoi “nevojën e reagimit dhe qëndrimit më të qartë…
Lexo më shumë
Gashi: Interesant, një pjesë e deputetëve të pushtetit kanë thënë se e kanë parë draftin e Asociacionit

Gashi: Interesant, një pjesë e deputetëve të pushtetit kanë thënë se e kanë parë draftin e Asociacionit

Pushteti dhe opozita nuk po gjejnë konsensus rreth dialogut edhe pse plani i ri ku bënë pjesë edhe draft statuti i asociacionit është shumë pranë nënshkrimit nga kryeministri Kurti. Partitë opozitare kanë deklaruar se janë të gatshme të bashkëpunojnë me Qeverinë sa i përket përballjes me Serbinë në dialog. Sipas…
Lexo më shumë
Lajçak sot në Beograd, takohet me Vuçiqin

Lajçak sot në Beograd, takohet me Vuçiqin

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, bëhet e ditur se sot do të qëndrojë për vizitë në Serbi, Sipas raportimeve të mediave serbe, Lajçak do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimi i Lajçakut me Vuçiqin do të mbahet me fillim…
Lexo më shumë