Liridona Murseli

Vëllai i Liridonës ka një thirrje me rëndësi për të gjithë ata që kanë informata për vrasjen e motrës së tij

Vëllai i Liridonës ka një thirrje me rëndësi për të gjithë ata që kanë informata për vrasjen e motrës së tij

Leonard Ademaj, vëllai i Lirdonës së ndjerë, ka thënë se gjatë ditëve të fundit familja e tij është kontaktuar nga shumë njerëz, të cilët sipas tij “kanë ofruar të ndajnë informacione rreth vrasjes së Liridonës” “Ju lusim që të gjitha informacionet që i posedoni t’i ndani me policinë dhe prokurorinë…
Lexo më shumë
“Drejtësi për Liridonën’’, edhe në Tiranë mbahet protestë për vrasjen e Liridona Ademajt

“Drejtësi për Liridonën’’, edhe në Tiranë mbahet protestë për vrasjen e Liridona Ademajt

Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit mbanin në duar pankarta ku shkruante “Ndal femicidit”, “Denonco dhunën”, “Drejtësi për Liridonën’’, raporton Top-channel.tv, transmeton Klankosova.tv. Ndërsa në Prishtinë, Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur…
Lexo më shumë
U tha Liridona u vra për të marrë 20 milionë euro nga sigurimet suedeze: Mjeku shqiptar në Suedi hedhë posht këtë pretendim

U tha Liridona u vra për të marrë 20 milionë euro nga sigurimet suedeze: Mjeku shqiptar në Suedi hedhë posht këtë pretendim

Një nga pretendimet e familjarëve të së vrarës me porosi Liridona Ademaj nga burri saj, Naim Murseli, është se ajo kishte sigurime të larta shëndetësore në Suedi. Madje u raportua se në rast të vdekjes të saj, familjarët mund të trashëgojnë miliona euro të sigurimeve, shkruan lajmi.net. Për këtë ka…
Lexo më shumë