Tags : Futboll

SPORT

Nis faza e re e seminareve kundër dukurive negative në

Federata e Futbollit e Kosovës nëpërmjet zyrtarit të saj për integritet të garave, Gazmend Bojniku ka vazhduar me ciklin e ri të seminareve që kanë për qëllim ndërgjegjësimin dhe luftimin e dukurive negative siç është trukimi (kurdisja) e ndeshjeve në futboll. Të rikujtojmë se seminaret e tilla janë pjesë e planprogramit të UEFA-së dhe secila […]Read More

SPORT

Roberto Carlos: Ronaldo ishte unik, Messi dhe Cristiano nuk mund

Ikona braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente mbi lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Carlos nuk ka asnjë dyshim se emra si Ronaldo, Cristiano Ronaldo e Lionel Messi janë lojtarët më të mirë në histori. Megjithatë, ish mbrojtësi i Real Madrid dhe kombëtares së Brazilit, Carlos, thotë se R9 ishte unik dhe […]Read More