Tags : Malisheva

Tragjike: Anëtari i Nismës ndërron jetë pak ditë para martesës

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë Luan Bajra, anëtar i Nismës Socialdemokrate. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i kësaj partie, Fatmir Limaj përmes një shkrimi në Facebook. “I trishtë lajmi për vdekjen e të riut, Luan Bajra nga fshati Panorc i Malishevës. Familjes Bajra, miqve dhe gjithë atyre që e kanë […]Read More

Pronari rezultoi pozitiv me koronavirus, mbyllen dy furra në Malishevë

Inspektorati komunal në Malishevë, në kuadër të zbatimit të masave mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, sot i ka mbyllur dy furra të bukës në qytetin e Malishevës, pasi pronari i tyre, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Pronari i furrave, i cili nuk është banor i Komunës së Malishevës, e ka njoftuar inspektoratin komunal në […]Read More

Malisheva drejt fitores me Covid 19- Të gjitha testet sot

Të gjitha analizat e testeve të kryera për pacientë të Komunës së Malishevës, për COVID-19, kanë dalë negative, duke vazhduar të ruhet stabiliteti sa i përket pandemisë. Rezultatet negative të testeve janë konfirmuar në rrugë zyrtare të komunikimit të rregullt në mes Komunës së Malishevës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Gjendja e stabilizuar është […]Read More

Malishevë | Edhe një tjetër ditë pa asnjë rast të

Edhe dje Malisheva e kaloi ditën pa asnjë rast të prekur me COVID-19, ndërsa nëntë mostrat e testuara gjatë 24 orëve të fundit, kanë dalë negative. Ky është një tregues i mirë për Komunën e Malishevës, pasi bazuar në rrjedhën e ditëve të fundit, gjendja po shkon drejt normalizimit dhe kjo është edhe një arsye […]Read More

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën e Malishevës. Nga nesër prej orës 14:00 deri në 6:00 të mëngesit në Malishevë do të jetë orë policore. Kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj e ka konfirmuar për Gazetën Express këtë masë të re të lëvizjes. Malisheva po […]Read More

Plane për shpronësim në zonën ekonomike në Malishevë, me çmim

Shpronësimet për zonën ekonomike të Malishevës u kanë kushtuar me hetim disa zyrtarëve të ish-qeverisjes së Ramush Haradinajt. KOHA ka mësuar nga burime brenda Prokurorisë Speciale se tashmë kanë nisur hetime për këtë rast dhe se janë intervistuar disa zyrtarë. Njëri nga ta është ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë nga radhët e NISMAS, Bajram Hasani. […]Read More

Sërish “viktimë” e rasteve të reja me koronavirus, 5 nga

12 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë.Njoftimi i plotë:SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar (69) mostra të marra nga rastet në terren dhe nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive. Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, […]Read More

​Malishevë, ndahen 150 mijë euro për menaxhimin e situatës me

Kuvendi i Komunës së Malishevës, ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme, për ndarjen e mjeteve për menaxhimin e situatës me COVID-19, dhe ka ndarë një shumë prej 150 mijë eurove. Fillimisht, kryesuesi i KK të Malishevës, Rrahim Morina, e bëri një hyrje për qëllimin e thirrjes së mbledhjes së jashtëzakonshme dhe tha se janë në […]Read More