Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Ditë: 1 Dhjetor, 2023

“Fle rehat”, “përballje me NATO-n”: Qëndrimet e fundit të ShBA-së që zbusin zemrat e kosovarëve

“Fle rehat”, “përballje me NATO-n”: Qëndrimet e fundit të ShBA-së që zbusin zemrat e kosovarëve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë folur qartë lidhur me sigurinë në veri të vendit. Pas paralajmërimit të James O’Brien, ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike për Kosovën dhe Serbinë se shkaktimi i trazirave në veri të Kosovës nënkupton përballje me NATO-n, ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff…
Lexo më shumë
Deputeti i VV-së: Paga 7 mijë e 500 euro për Gani Jakupin s’është modeste, është më e lartë se e kryeministrit dhe presidentes

Deputeti i VV-së: Paga 7 mijë e 500 euro për Gani Jakupin s’është modeste, është më e lartë se e kryeministrit dhe presidentes

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se paga 7 mijë e 500 euro për Gani Jakupin, këshilltarin e angazhuar nga Ministria e Jashtme e Kosovës nuk është modeste. Por, të tillë e kishte quajtur ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla e cila është në bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje. Rrahmani…
Lexo më shumë