Tags : Burri

KOMBËTARE LAJME

Vrasja e gruas 48 vjeçare në Llaushë – me kërkesë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka njoftuar se pas kërkesës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë Ismet Ujkani, pas analizimit të gjitha shkresave të lëndës dhe konform Ligjit për Përgjegjësinë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, sipas detyrës zyrtare, ka iniciuar procedurën disiplinore ndaj prokurores S.K., lidhur me rastin e viktimës […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Burri nga Llausha e Skënderajt vrau gruan e tij, Policia

Një krim i rëndë brenda familje ka ndodhur mesditen e sotme në fshatin Llaushë të Skënderajt. 51 vjeçari me inicialet S.Q ka qëlluan bashkëshorten e tij 48 vjeçare me inicialet L.Q, me armë zjarri, e cila ka ndërruar jetë në spitalin e Mitrovicës. Pas intervistimit të dyshuarit S.Q,.51 vjeçar, i është caktuar masa e ndalimit […]Read More

RAHOVEC

Akuzohet se e vrau vëllain për para dhe më pas

I akuzuari Gani Kriezi ka mohuar se në shkurt të 2020-ës në Bërnjak të Rahovecit, e ka vrarë dhe më pas e ka djegur vëllanë e tij, B.K. Pas leximit të aktakuzës nga prokurori, i akuzuari mohoi fajësinë për vrasje të rëndë, ndërsa e ka pranuar fajësinë për armëmbajtje pa leje. “Të dy armët që […]Read More

RAHOVEC

E kërcënoi vjehrrën, arrestohet burri nga Rahoveci

Një burrë në Rahovec është arrestuar pasi që i njëjti dyshohet se ka kanosur nënën e gruas së tij. Siç bën të ditur policia, rastin e ka raportuar gruaja e tij, shtetase e Shqipërisë se i dyshari përmes telefonit e ka kanosur nënën e saj. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. […]Read More

GJAKOVË

Gruaja në Gjakovë kërcënon ish-burrin e saj

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një grua në Gjakovë, e cila dyshohet se ka kryer veprën penale “dhunë në familje”. Kështu ka bërë të ditur Policia dhe ka njoftuar se gruaja u arrestuar pasi dyshohet se e ka kërcënuar ish-burrin e saj, përmes telefonit. Rasti dyshohet se ka ndodhur dje, në orët e mëngjesit. […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Një muaj paraburgim burrit që iu gjet drogë në shtëpinë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.Sh., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e pa autorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”. Gjykata ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar mirë, “se i […]Read More

RAHOVEC

Burri nga Rahoveci raporton se një grua ia ka vjedhur

Një person nga Rahoveci ka lajmëruar Policinë e Kosovës se një grua ia ka vjedhur armën e babait të tij dhe ia ka dhënë një personi tjetër. Nuk raportohet për të arrestuar ndërsa rasti është duke u hetuar. Shoqata e Vreshtarëve “Vreshtari” me një sërë kërkesash drejtuar ministrisë së bujqësisëRead More

GJAKOVË LAJME

Gjakovë: Burri rrah gruan, arrestohet

Një burrë në Gjakovë, është arrestuar pasi i njëjti ka rrahur gruan e tij. Si pasojë, viktima ka pranuar tretman mjekësor, ku më pas me dëshirë bashkë me foshnjën e saj është kthyer tek prindërit e saj, njofton Klan Kosova. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se i dyshuari me vendim të […]Read More