Tags : FFK

Një lojtar dhe një zyrtar i KF Malishevës suspendohen nga

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi, kryetar dhe Luan Salihu e Avni Sahala, anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.06.2020 (ditë e mërkurë ora 12.00) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit dhe për të njëjtat duke iu referuar raporteve zyrtare konform Dispozitave të Rregullores disiplinore sjelli […]Read More

FFK: Skuadrat kosovare t’i ndalin urgjentisht stërvitjet

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar pas raportimeve se skuadrat FC Prishtina dhe SC Gjilani kanë filluar stërvitjet e tyre. Mbrëmë, mediet kosovare kanë raportuar se Prishtina dhe Gjilani ka shkelur rregullat duke zhvilluar stërvitje grupore, në kohën kur një gjë e tillë nuk lejohej. Për këto raportime ka reaguar sot FFK, e cila […]Read More

Nis takimi i drejtuesve të sportit me ministrin Vitia, diskutohet

Drejtues të institucioneve sportive në vend, janë duke mbajtur takim me ministrin Arben Vitia në Ministrinë e Shëndetësisë, ku po diskutohet rreth mundësisë që të rinisin garat sportive, më herët se që është paraparë. Sipas vendimit të MSH-së për lehtësimin e masave gjatë pandemisë së koronavirusit, aktivitetet sportive janë paraparë të rinisin nga 1 qershori. […]Read More

FFK-ja me pako të ndihmës emergjente për klubet, përfitojnë edhe

FFK’ja sot ka publikuar edhe ndihmat e pakos emergjente që i ka paraparë për klubet. Përmes një komunikate në webfaqen zyrtare, ajo ka spjeguar se kush do të përfitojë nga kjo pako, shkruan 07 Press. Siç edhe mund ta shihni më poshtë në komunikatën e plotë, pritet të përfitojnë edhe skuadrat nga rajoni 07, si […]Read More