Tags : Kadri Veseli

Kjo ështa data e fundit kur gjyqtari francez duhet të

Komunikata e famshme e Prokurorisë së Specializuar të Hagës që njofton për dërgimin në gjykatë të aktakuzës kundër presidentit Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli qëndron ende në uebsajtin e këtij instituticioni. Komunikata e cilësuar si politike nga shumë ekspertë të fushës njofton se më 24 prill, një aktakuzë e përpiluar nga Prokurori Special […]Read More

Kadri Veseli rezulton pozitiv me koronavirus

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka konfirmuar se ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Veseli edhe sot gjatë ditës ka njoftuar se ka simptoma se është i prekur nga ky virus. Ai gjatë ditës ka thënë se e ka bërë testin dhe është vetizoluar. “Të dashur qytetarë, pak çaste më parë […]Read More

Kadri Veseli e bën testin për Covid-19, vetizolohet!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, sot gjatë ditës ka bërë testin për Covid-19. Bazuar në rekomandimet e IKSHPK-së, ai ka njoftuar se është vetizoluar deri në konfirmim të rezultati. “Apeloj te të gjithë qytetarët që t’i respektoni masat, t’i vendosni maskat, të mbani distancën dhe higjienën”, ka thënë Veseli, shkruan GazetaBlic. Njoftimi […]Read More

A do të marrin pjesë Kurti e Veseli në takim

Në orën 12:00 pritet të mbahet takimi i kryeministrit, Avdullah Hoti me disa prej liderëve politikë në Kosovë. Dy liderët opozitarë, Albin Kurti i LVV-së dhe e Kadri Veseli i PDK-së edhe këtë herë nuk i janë përgjigjur ftesës së kryeministrit Hoti. Ky i fundit e ka thirrur “forumin e liderëve”, siç ka thënë për […]Read More

Veseli kërkon nga OVL-UÇK ta anulojë protestën e 9 korrikut

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar të anulohet protesta e thirrur nga Organizatat e Dalur nga Lufta, për datën 9 korrik. Përmes një video-mesazhi, Veseli ka falenderuar të gjithë ata që i kanë dalur në mbrojtje në këtë kohë, pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale. Mirëpo ai thotë se në […]Read More

Veseli homazhe te Lidhja Shqiptare e Prizrenit

Me rastin e 142 vjetorit të Lidhjes Shqiptare kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vendosur lule në ndërtesën e Lidhjes Shqiptare e Prizrenit. Më pas Veseli vazhdoi në ndërtesën e muzeut të ish-burgut komunist në Prizren. Ish-kreu i Kuvendit aty pa nga afër qelitë ku kanë qëndruar ish të burgosurit shqiptarë.Read More