Tags : Malishevë

Ky është numri i të infektuarve në rajonin 07 në

40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19! Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 216 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive është 4.931 raste […]Read More

Malisheva me vetëm dy raste aktive me koronavirus

Bazuar në komunikimin zyrtar me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sonte është konfirmuar edhe një rast i prekur me korona virus, nga Komuna e Malishevës, nga gjithsejtë tri mostra, ndërsa dy kanë rezultuar negativ. Ky rast e rritë numrin në dy raste aktive me COVID-19 në territorin e Komunës së Malishevës. Bazuar në […]Read More

Njëri prej tyre e publikoi armën në “Facebook”, policia ftoi

Dy të dyshuar meshkuj kosovarë, janë ftuar në stacion policor në Malishevë për shkak se në njëri prej tyre në rrjete sociale kishte publikuar një foto me një pistoletë në dorë. I dyshuari ka deklaruar se në një aheng familjar me armë kishte shkrepur disa fishekë, e cila është e xhaxhait të tij. Nga i […]Read More

Covid 19 / Qetë në Malishevë

Ndonëse ditëve të fundit janë shtuar rastet me të prekur me COVID-19 në vendin tonë, Komuna e Malishevës vazhdon të mbetet një komunë e qetë, me vetëm një rast aktiv, i cili gjithashtu pritet të shërohet gjatë kësaj jave. Të gjitha mostrat e ditëve të fundit, kanë rezultuar negative. Kjo qetësi në raport me pandeminë, […]Read More

Malisheva sot 14 ditë pa asnjë të prekur me COVID-19

Sot u mbushën 14 ditë, apo dy javë, që në Komunën e Malishevës, nuk është regjistruar asnjë rast i prekur me COVID-19, dhe të gjitha mostrat e testeve të bëra, kanë rezultuar negativ, duke e rritur kështu shpresën se nuk do të ketë raste të reja. Aktualisht në Komunën e Malishevës, janë edhe tre pacient […]Read More

Rrihen çifti në Malishevë, policia u gjen kallasha e 21

Një çift nga Komuna e Malishevës pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar njëri-tjetrin fizikisht, dhe më pas janë arrestuar nga policia,. Policia ka intervenuar në një rrahje që ka ndodhur midis dy bashkëshortëve, femër dhe mashkullshqiptar. Në shtëpinë e tyre Policia ka gjetur disa armë, mes tyre një armë automatike AK- 47, një armë automatike Sharc […]Read More

Kujdes: Mbi 100 persona në Malishevë pickohen nga rriqrat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se deri tani në Komunën e Malishevës janë raportuar mbi 100 pickime nga rriqrat. IKShPK-ja apelon të qytetarët që të kenë kujdes dhe të mos qëndrojnë në livadhe. “Instituti Kombëtar në bashkëpunim me Komunën e e Malishevës ka regjistruar fillimin e pickimeve të rriqnave. Deri sot […]Read More

Një zyrtar policor nga Malisheva i infektuar me koronavirus

Në mesin e personave të prekur me coronavirus në Kosovë, janë edhe pesë zyrtar policorë. Këtë e kanë konfirmuar për Telegrafin nga Policia e Kosovës përmes një përgjigje me shkrim. Në përgjigjen e PK-së, thuhet se zyrtarët policorë të prekur me COVID-19 janë nga Malisheva, Prishtina dhe në veri të Mitrovicës. “Deri më tani janë […]Read More

Gjakovë – Rahovec – Malishevë | Këto barnatore do të

Siç e dini tashmë, ministria e shëndetësisë, duke u bazuar në masat e qeverisë ka marrë vendim që të reduktojë numrin e barnatorve kujdestare gjatë orës policore. Kësisoj, lista përditësohet çdo ditë, teksa në atë të mëposhtmën mund t’i shihni emrat e plotë të të gjitha barnatoreve që tashmë kanë filluar punën nga ora 17:00, […]Read More

LAJMI I FUNDIT: 7 raste të reja me koronavirus në

Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive. Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim. Ekipet e IKSHPK në vazhdimësi përgjatë 24 orëve janë duke u kontaktuar dhe mbikëqyrë të gjitha kontaktet e […]Read More