Tags : Shëngjin

I moshuari nga Kosova mbytet në plazhin e Shëngjinit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Shëngjin. Një i moshuar nga Kosova, që kishte ardhur për të kaluar pushimet në bregdetin e Shëngjinit, por që fatkeqësisht sot ka humbur jetën. Ende nuk dihen rrethanat e mbytjes së të moshuarit, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes. /Lapsi.al/Read More

Lezha e Shëngjini, destinacione të vërteta turistike

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit në Qeverinë e Shqipërisë, Blendi Klosi i ftoi qytetarët të shijojnë bukuritë e Shëngjinit dhe Lezhës, duke përcjellë pamje mbresëlënëse nga këto zona turistike me vlera natyrore, kulturore dhe pasuri gastronomike të njohura. Ministri Klosi nënvizoi se tashmë, Shëngjini dhe Lezha janë destinacione turistike, që nuk duhet të mbeten jashtë […]Read More