Faqja jonë përdorë "cookies". Në momentin që pranoni këtë, pajtoheni me kushtet e përdorimit të portalit 07 Press. 

Ditë: 2 Dhjetor, 2023

Parashikimi i motit për të dielën

Parashikimi i motit për të dielën

Për të dielën parashikohet të kemi depërtimin e masave të ftohta me origjinë polare, me ç’rast moti do të karakterizohet kryesisht i vranët dhe pritet të ketë reshje lokale shiu e bore, kryesisht në sasi të pakta. Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes, e cila kohë pas kohe…
Lexo më shumë
Abdixhiku te familja Rugova me rastin e ditëlindjes së ish-presidentit, veçon torten e preferuar të themeluesit të LDK-së

Abdixhiku te familja Rugova me rastin e ditëlindjes së ish-presidentit, veçon torten e preferuar të themeluesit të LDK-së

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bashkë me familjen e tij e zyrtarë të tjerë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vizituar familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova me rastin e ditëlindjes. Abdixhiku ka thënë se zonja e shtëpisë Fana Rugova iu kishte përgatitur ëmbëlsirën “Tiramisu”, atë që e kishte pasur të…
Lexo më shumë