Tags : Policia

Vendos gjykata: Personat që sulmuan policët në Ferizaj, paraburgimin do

Mbrëmjen e së premtës ndodhi një ngjarje e pazakontë në komunën e Ferizajt, ku për shkak të zbatimit të masave anti-covid dy qytetarë u përleshën me dy policë. Teksa dy qytetarët u arresuan tani janë dërguar për paraburgim në burgun e Mitrovicës Veriore. Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, […]Read More

Vdes nga koronavirusi policja e Kosovës, ishte shtatzënë

Në tre ka shkuar numri i të vdekurve nga koronavirusi në Policinë e Kosovës. Mirëpo, rast i dhimbshëm ishte para 3 ditësh kur institucioni i sigurisë mori informacionin se ka vdekur policja kosovare, e cila ishte në pritje për t’u bërë nënë. Indeksonline mëson se e ndjera për një kohë u trajtua në Kralevë të […]Read More

Aksion i madh i njësisë speciale, arrestime të shumta në

Një aksion i madh i Policisë së Kosovës, është duke u zhvilluar në qytetin e Klinësp. Burime të Gazeta Blic brenda Policisë së Kosovës, kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për disa arrestime që njësitet speciale, janë duke i bërë në qytetin e Klinës. Aksioni ende është duke u zhvilluar dhe Gazeta Blic do […]Read More

Policia jep detaje për vrasjen e rëndë në Fushë Kosovë

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka dalë në një komunikatë për medie ku ka sqaruar rrethanat e vrasjes së rëndë në Fushë Kosovë. Expressi raportoi më herët për rastin, derisa dyshimet e para janë që i biri ka vrarë babanë me sëpatë. “Rreth orës 16:50 ka pranuar një informacion për një vrasje e […]Read More

E dhimbshme, ky është 22-vjeçari që humbi jetën tragjikisht në

Drituar Berisha, 22 vjeç nga Ruhoti i Pejës, është i riu që vdiq tragjikisht sot në një aksident në Komoran. Vetura që po voziste 22-vjeçari ka dalë nga rruga dhe është ndeshur me një shtyllë elektrike, në vendngjarje doli policia dhe ekipi mjekësor, por, vetaksidenti përfundoi me fatalitet. Mediat lokale në Pejë kanë shpërndarë fotografinë […]Read More

Nuk i respektuan masat e qeverisë, u arrestuan 11 persona

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për masa të reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë pas rritjes së numrit të të vdekurve dhe të të infektuarve me koronavirus.Sipas këtij vendimi, ndalohet qarkullimi i personave fizik jashtë shtëpivë të tyre nga ora 21:00 deri në orën 05:00. Policia e Kosovës ka arrestuar 11 persona në […]Read More

Policia në aksion, ndaloi qytetarët që qarkulluan në sheshet e

Mbrëmë Policia e Kosovës në sheshet e Prishtinës ka ndaluar persona që nuk respektuan masat e vendosura nga qeveria. Gazetarja e RTV Dukagjini, tha se në rrugën “Fehmi Agani” policia ka dalë në terren për të parë nëse po respektohen masat. Ajo konfirmoi se disa lokale janë parë të hapura dhe po shpërndanë pije në […]Read More

Policia njofton se i ka nisur hetimet për 6 vdekjet

Gjashtë vdekje të dyshimta kanë ndodhur brenda 48 orëve të fundit në Klinikën Infektive të QKUK-së. Të gjithë këta persona të shtrirë në këtë Klinikë ishin të konfirmuar me COVID-19. Vdekjet e tyre ishin misterioze, anise ka dyshime se ato mund të kenë ndodhur si pasojë e mungesës së oksigjenit. Por, organet e hetuesisë a […]Read More

Policia jep detaje për të moshuarën që u hodh nga

Një grua e moshuar ka kërcyer nga një ndërtesë në Prishtinë, rreth dy orë më parë. Sipas Policisë së Kosovës rasti ka ndodhur në lagjen Mati 1. E njëjta është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor në QKUK. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi, për GazetaBlic, i cili dha detaje të tjera. “Sot […]Read More

Gjuajtje me armë zjarri mes dy grupeve në Prishtinë –

Dy grupe kanë shkëmbyer të shtëna me armë zjarri në qendër të Prishtinës. Ende nuk dihet për motivet e kësaj ngjarje, e as për ndonjë të lënduar nga shkëmbimi i zjarreve. Rastin për Gazeta Blic e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. Ai nuk ka dhënë detaje tjera lidhur me këtë ngjarje, […]Read More