E premte, Qershor 2

Sport

Ndodh edhe kjo, Ronaldo feston golin duke rënë në sexhde

Ndodh edhe kjo, Ronaldo feston golin duke rënë në sexhde

Sport
Skuadra e Al Nassr ka shënuar golin e tretë ndaj Al-Shabab në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligën Profesionale të Arabisë Saudite. Golin për 3 me 2 e shënoi ylli nga Portugalia, Cristiano Ronaldo në minutën e 60’të, shkruan Lajmi.net Ronaldo realizoi një gol të bukur pas depërtimit fantastik që e bëri. Por, ajo që befasoi të gjithë është mënyra se si festoi ylli portugez. Ai bie në sexhde edhe pse nuk është musliman. Këtë e bëri pasi bashkëlojtarët e tij i bënin presion për ta bërë këtë mënyre festive. Kujtojmë që skuadra e Al Nassr ishte duke humbur me rezultatin 0 me 2, por tani rikthehet gjithçka në favor të skuadrës ku luan Ronaldo. Cristiano Ronaldo after scoring his goal. 🤲 pic.twitter.com/4Wr638mw6E— TC (@totalcristiano) May 23, 2023 ...
Milani “shkollski” ndaj Napolit, gjysmëfinalja i buzëqesh

Milani “shkollski” ndaj Napolit, gjysmëfinalja i buzëqesh

Sport
Një tjetër lojë e mençur e Milanit përballë Napolit.  Kuqezinjtë triumfuan minimalisht 1-0 në sfidën e parë çerekfinale, për të bërë kështu një hap të madh drejt raundit të ardhshëm, përcjell 07 Press. Bennacer realizoi në minutën e 40, golin e parë dhe të vetëm të kësaj sfide, në të cilën gjithçka shkoi mirë për nikoqirët, pak duke iu falënderuar edhe portierit Maignan. Gjithsesi, ende asgjë nuk ka përfunduar, megjithëse shtatë herë kampioni ka kryer detyrën, atë që tifozët pritnin para duelit. Dueli i kthimit dhe ai vendimtar zhvillohet pas një jave në "Estadio Diego Armando Maradona".
BNE me plan “francez” triumfojnë ndaj ekipit të dytë më të mirë në botë dhe sigurojnë “Paris Major”

BNE me plan “francez” triumfojnë ndaj ekipit të dytë më të mirë në botë dhe sigurojnë “Paris Major”

Sport
Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka fituar ndeshjen ndaj ekipit të dytë më të mirë në historinë e CS:GO, FaZe. Bad News Eagles arriti fitore edhe në mapin “Mirage” me rezultatin 16:14, duke shkuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 2 me 0, shkruan Lajmi.net Kujtojmë që këto ndeshje po zhvillohen në Kopenhagë të Danimarkës që kanë për qëllim kualifikimin në “Paris Major” që kap vlerën e 1.2 milionë dollarë. Tani ekipi shqiptar është kualifikuar direkt në për një nga majorat më të shtrenjtë në historinë e CS:GO, pra në Paris. They do it again and again and again! @_badnewseagles are going to the Major 🦅 pic.twitter.com/AM4QmfCZvB— HLTV.org (@HLTVorg) April 8, 2023
Milani “zhdëp” Napolin

Milani “zhdëp” Napolin

Më të lexuarat, Sport
Siç pakkush e priste, Milani ka demoluar tërësisht Napolin në kuadër të javës së 28 në Serinë A italiane. Kuqezinjtë ishin të pamëshirshëm përballë skuadrës që frymon lirshëm në krye të renditjes tabelare dhe që po pret formalizimin e titullit kampion, shkruan 07 Press. Dy herë Leoa e nga njëherë Brahim Diaz e Saelemaekers, mjaftuan për ekipin e Piolit që tashmë kalon në vendin e tretë. Gjithsesi, kjo s’ishte fytyra e vërtetë e Napolit, me “Il Partenopei” që pritet të përgatiten për “Champions”, pikërisht kundrejt kundërshtarit të sotëm.
12 raunde nuk ‘mjaftuan’, momenti kur Joshua dhe Franklin përplasen pas përfundimit të meçit

12 raunde nuk ‘mjaftuan’, momenti kur Joshua dhe Franklin përplasen pas përfundimit të meçit

Sport
Super meçi ndërmjet Anthony Joshua dhe Jermaine Franklin nuk përfundoi pa një incident. Anthony Joshua triumfoi ndaj Jermaine Franklin, në meçin e mbrëmshëm, ku u kthye të fitorja pas dy humbjeve të njëpasnjëshme. Britaniku fitoi me vendim unanim të gjyqtarit, ku hapi rrugë për titullin e botës, transmeton lajmi.net. Megjithatë, si duket nuk mjaftuan 12 raunde për dyshen, pasi u përplasen me njëri-tjetrin pas përfundimit të luftës. U desh që të intervenonte sigurimi, duke evituar kështu një përplasje të madhe mes tyre. Për AJ ishte fitorja e parë, pas dy humbjeve të njëpasnjëshme nga boksieri ukrainas Olekander Usyk. STILL GOING AT IT AFTER THE BELL 🤯#JoshuaFranklin LIVE on DAZN now pic.twitter.com/9XZhGx6r2c— DAZN Boxing (@DAZNBoxing) April 1, 2023 ...
Meç për “jetë a vdekje” mes Joashuas dhe Franklin – këtu mund ta ndiqni duelin ‘LIVE’

Meç për “jetë a vdekje” mes Joashuas dhe Franklin – këtu mund ta ndiqni duelin ‘LIVE’

Sport
Ka mbetur edhe pak kohë deri kur pritet të nis super-përballja e mbrëmjes në boks. Anthony Joshua dhe Jermaine Franklin do të përballën sot, në një meç të shumëpritur nga tifozët anë e mbanë. Joshua rikthehet në ring pas tetë muajsh pas dy humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk, shkruan lajmi.net. Amerikani, Jermaine Franklin, në total ka zhvilluar 22 luftëra, ka fituar 21 (14 me nokaut) dhe ka humbur në një luftë. Meçi mes Joshua dhe Franklin zhvillohet nesër në ‘O2 Arena’ në Londrës, rreth orës 23:15. LINKU 1 LINKU 2 LINKU 3 SA PËR QARTËSIM - REDAKSIA NUK MBAN PËRGJEGJËSIA NËSE NDONJËRI PREJ LINQEVE NUK BËN SHKAKU I TEKNIKALITETVE. JU FALEMINDERIT PËR MIRËKUPTIM
Mësohet emri i ri që është ftuar nga Kosova për ndeshjet e marsit

Mësohet emri i ri që është ftuar nga Kosova për ndeshjet e marsit

Sport
Sot prezantohet lista e të ftuarve për ndeshjet e marsit. Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet me Izraelin e Andorrën, teksa futbollistët veçse kanë pranuar ftesat për grumbullimin që nis të hënën. Futbollikosovar.net ka mësuar se do të ketë edhe një prurje të re. Bëhet fjalë për Amar Gërxhaliun. Burimet e portalit tonë pranë lojtarit kanë arritur të mësojnë se djaloshi 20-vjeçar nga Vushtrria është ftuar për këto dy sfida. Anëtari i Antalyaspor shihet si lojtar i së ardhmes, ndërsa pritet të jetë në dispozicion të Giresses për sfidat e rëndësishme të ciklit të parë. Kujtojmë se Futbollikosovar.net raportoi ekskluzivisht edhe për dy ftesa të tjera, ato për Arbnor Mujën e Antwerp dhe Bersant Celinën. Gjithashtu, kujtojmë faktin se këto raportime janë në kuadër të Speciales p...
Tragjedi e rëndë për klubin gjerman, vdesin katër futbollistë në aksident trafiku

Tragjedi e rëndë për klubin gjerman, vdesin katër futbollistë në aksident trafiku

Sport
Një ngjarje e rëndë e ka goditur futbollin gjerman, njoftojnë mediat gjermane, përcjell lajmi.net. Në një aksident të tmerrshëm trafiku, i cili ndodhi në afërsi të Karlsruhe, vdiqën pesë persona, duke përfshirë katër futbollistë të klubit lokal Alemannia Eggenstein. Mes të vdekurve janë dy futbollistë, një fizioterapist dhe një ish-futbollist, të gjithë nga mosha 25 deri në 29 vjeç. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur klubi “Alemannia Egenstein është thellësisht e pikëlluar për humbjen e futbollistëve të saj aktivë Dani Zimmerer dhe Tim Palushko, fizioterapistit Leonie Burkart dhe ish-futbollistit Philip Domer”. Dyshohet se drejtuesi 25-vjeçar ka humbur kontrollin e mjetit, është përplasur me taksinë dhe ka dalë nga rruga.
Vendos FBK: Kupa në Rahovec

Vendos FBK: Kupa në Rahovec

Sport
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 23.01.2023 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim: E ka miratuar Raportin e Punës të FBK-së për vitin 2022 E ka miratuar Planin e Veprimit për vitin 2023 E ka miratuar Planin e Marketingut dhe Komunikimit 2023 E ka miratuar Planin Financiar për vitin 2023 Ka vendosur që Kuvendi i Punës i FBK-së të mbahet më 22 mars 2023 në Prishtinë I ka miratuar Propozicionet e Garave të Kupës së Kosovës 2022/23 Ka vendosur që Final 8 Kupa e Kosovës të organizohet në palestrën “Mizahir Isma” prej 15 deri më 19 shkurt nga KB Rahoveci me këto kushte: - Do të lejohen shikuesit në palestër, por vetëm në mënyrë jo të organizuar, si dhe pa simbole dallues...
Rahoveci mund të përfitojë shumë – publikon detajet e transferimit të Blesas te Prishtina

Rahoveci mund të përfitojë shumë – publikon detajet e transferimit të Blesas te Prishtina

Sport
Gjatë ditës, Futbollikosovar.net transmetoi lajmin e Telegrafit për kalimin e yllit tët Rahovecit, Jalen Miller Blesa. Futbollikosovar.net nga burime të sigurta ka mësuar se Rahoveci nuk do të mbesë pa asgjë në këtë drejtim. Kjo pasi, skuadra nga “Jahja Danuza” mund përfitojë 20% nga cilado shitje e ardhshme e Blesas. Ky i fundit ka klauzolë lirimi nga Prishtina 125 mijë euro, kurse kontratë 3-vjeçare. Kjo do të thotë se, Rahoveci, që me mirëkuptim liroi futbollistin, mund të arkëtojë nëse ndodh ndonjë shitje e Blesas. Me një matematikë të thjeshtë, një shitje e lojtarit anglez, minimalisht do të thoshte 25 mijë për Rahovecin, gjithmonë potencialisht.