E premte, Janar 27

Sport

Vendos FBK: Kupa në Rahovec

Vendos FBK: Kupa në Rahovec

Sport
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 23.01.2023 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim: E ka miratuar Raportin e Punës të FBK-së për vitin 2022 E ka miratuar Planin e Veprimit për vitin 2023 E ka miratuar Planin e Marketingut dhe Komunikimit 2023 E ka miratuar Planin Financiar për vitin 2023 Ka vendosur që Kuvendi i Punës i FBK-së të mbahet më 22 mars 2023 në Prishtinë I ka miratuar Propozicionet e Garave të Kupës së Kosovës 2022/23 Ka vendosur që Final 8 Kupa e Kosovës të organizohet në palestrën “Mizahir Isma” prej 15 deri më 19 shkurt nga KB Rahoveci me këto kushte: - Do të lejohen shikuesit në palestër, por vetëm në mënyrë jo të organizuar, si dhe pa simbole dallues...
Rahoveci mund të përfitojë shumë – publikon detajet e transferimit të Blesas te Prishtina

Rahoveci mund të përfitojë shumë – publikon detajet e transferimit të Blesas te Prishtina

Sport
Gjatë ditës, Futbollikosovar.net transmetoi lajmin e Telegrafit për kalimin e yllit tët Rahovecit, Jalen Miller Blesa. Futbollikosovar.net nga burime të sigurta ka mësuar se Rahoveci nuk do të mbesë pa asgjë në këtë drejtim. Kjo pasi, skuadra nga “Jahja Danuza” mund përfitojë 20% nga cilado shitje e ardhshme e Blesas. Ky i fundit ka klauzolë lirimi nga Prishtina 125 mijë euro, kurse kontratë 3-vjeçare. Kjo do të thotë se, Rahoveci, që me mirëkuptim liroi futbollistin, mund të arkëtojë nëse ndodh ndonjë shitje e Blesas. Me një matematikë të thjeshtë, një shitje e lojtarit anglez, minimalisht do të thoshte 25 mijë për Rahovecin, gjithmonë potencialisht.
Ylli i Rahovecit, Bielsa ka marrëveshje me Prishtinën

Ylli i Rahovecit, Bielsa ka marrëveshje me Prishtinën

Sport
Klubi kryeqytetas, Prishtina ka arritur marrëveshje me sulmuesin e Rahovecit, Jalen Blesa dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi. Prishtina ka filluar të punoj për përforcime në afatin kalimtar të janarit, pasi tashmë veçse e ka kryer goditjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar Jalen Miller Blesa, i cili në gjysmë sezonin e parë ka shkëlqyer me Rahovecin në Ligën e Parë. Sipas informacioneve të fundit nga Telegrafi, FC Prishtina ka arritur marrëveshje me sulmuesin e Rahovecit, Jalen Blesa dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi. Lojtari do të vjen si transferim i lirë pasi ka pasur një marrëveshje me klubin rahovecian të lejohet largimi i tij në rast të ndonjë oferte nga ekipet e Superligës. Zyrtarizimi i lojtarit nga Prishtina pritet të bëhet shumë shpejt, pasi janë mbyllur...
Bordi i KF Rahovecit nesër i shkon në zyre drejtorit të DKRS-së, po për çka?

Bordi i KF Rahovecit nesër i shkon në zyre drejtorit të DKRS-së, po për çka?

Sport
Bordi i KF Rahovecit nesër do të mbajë një takim të rëndësishëm me kreun e dikasterit të sportit në komunën e Rahovecit. Kështu ka mësuar 07 Press nga burime të sigurta pranë klubit bardhekaltër. Ky zyrtar i ka thënë redaksisë sonë se do të mbahet një takim i rëndësishëm, duke filluar nga ora 16:30, por nuk ka specifikuar arsyen, duke lënë kështu tifozët në mëdyshje, rreth asaj se çka do të diskutohet. "Po, nesër do të ketë një takim. Do të jetë në ora 16:30. Është goxha i rëndësishëm. Pritet të diskutohen disa pika. Kaq mund të them për momentin. Besoj se pas takimit palët e përfshira do të prononcohen për media", tha ky zyrtar në kushte anonimiteti. Gjithsesi, mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat nesër në ora 16:30....
Një nga kontributdhënësit më të mëdhenj, KF Rahoveci falënderon Vali Hotin

Një nga kontributdhënësit më të mëdhenj, KF Rahoveci falënderon Vali Hotin

Sport
Vitin e kaluar dhuroi dhjetëra komplete veshjesh sportive, teksa sivjet rriti “dozën”, duke dhënë edhe mbi 60 palë atlete sportivesh, të sjellura nga Austria. Kjo nuk është asgjë, në krahasim me atë se sa dhuron për klubin mërgimtari ynë që jeton e vepron në qendër të kontinentit. Ai së fundi është parë i afërt me zyrtarët e klubit, ndërsa pritet që të jetë “armë e fortë” e bardhekaltërve në drejtim të arritjes së objektivave.
Pagenkopf nuk pritet të luajë nga fillimi, dje nuk stërviti

Pagenkopf nuk pritet të luajë nga fillimi, dje nuk stërviti

Sport
Përforcimi i zyrtarizuar mbrëmë, Jack Pagenkopf nuk pritet të luajë ngs minuta e parë. Kështu ka mësuar 07 Press nga burime pranë lojtarit. I njëjti nuk ka stërvitur dje me skuadrën, kurse pritet të jetë gati për sfidën e radhës. Gjithsesi, mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat, tashmë kur kanë mbetur afër 15 minuta deri në fillim të ndeshjes kundër Trepçës.
EKSKLUZIVE: Sot prezantohet përforcimi i radhës, qendër “monstruoze”

EKSKLUZIVE: Sot prezantohet përforcimi i radhës, qendër “monstruoze”

Sport
KB Rahoveci sot pritet ta konfirmojë edhe transferin e radhës. Mbrëmë 07 Press raportoi për dy përforcimet e forta, me njërin prej tyre që tashmë është konfirmuar nga klubi bardhekaltër. https://07press.com/konfirmohet-lajmi-i-07-press-kb-rahoveci-zyrtarizon-transferin-e-radhes/ Tani ndërkaq, burimi brenda kampit që ia konfirmoi redaksisë sonë dy zbarkimet e fundit, ka thënë se në “Mizahir Isma” pritet të vijë super-qendra monstruoze 208 centimetra. 07 Press e di emrin e lojtarit që është nga pjesa lindore e kontinentit, por për të mirën e klubit nuk do ta publikojë. Sot mund të kemi edhe zyrtarizimin.
KB Rahoveci afër marrëveshjes me dy basketbollistë të fortë

KB Rahoveci afër marrëveshjes me dy basketbollistë të fortë

Breaking News, Sport
KB Rahoveco nuk do të dorëzohet, ashtu siç s’ka bërë asnjëherë deri më tani. 07 Press mëson se klubi është afër nënshkrimit të marrëveshjes me dy basketbollistë cilësorë. “Po, është e vërtetë. Jemi në fund të negociatave. Nëse do të ketë vënie të së zezës mbi të bardhën, do t’i zyrzarizojmë. Kaq për momentin”, tha ky burim pranë klubit. Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat ditëve në vijim. Kujtojmë se skuadra momentalisht pozicionohet në fund të tabelës, por vetëm katër ndeshje prapa vendit të shtatë, kur ka edhe shumë për t’u luajtur deri në fund.