Tags : Arben Vitia

LAJME

Prokuroria fillon hetimet ndaj Arben Vitisë për tenderët e MSh-së

Tenderët e dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë kohës kur ajo udhëhiqej nga Arben Vitia, kanë përfunduar në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, e cila ka iniciuar rast për ta hetuar procesin e dhënies së tyre. Prokuroria Themelore e Prishtinës ka ndërmarrë veprime për t’ju gjetur përgjigje dyshimeve të ngritura për keqpërdorime nga ana e ish-ministrit […]Read More

LAJME

Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, është parë në një nga

Por njëjtë sikur ish-ministri Vitia nuk po bëjnë edhe qytetarët e Kosovës. Që nga lehtësimi i masave kufizuese, është parë një moskujdesje dhe mosrespektim i rekomandimeve të IKSHPK-së e MSH-së nga ana e qytetarëve, duke mos u pajisur me mjete mbrojtëse e as duke mos respektuar distancën fizike. Si pasojë e kësaj është rritur edhe […]Read More

LAJME

Ministria e shëndetësisë “bombardohet” me komente “Arben Vitia”, i fshijnë

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka publikuar një fotografi të Armend Zemajt me titull “Adresim i Ministrit Armend Zemaj lidhur me situatën rreth Covid-19”. Nje fluks i madh komentesh janë duke u bërë në këtë postim të Ministrisë së Shëndetësisë. E komenti më i shpeshtë duket që është “Arben Vitia” shkruan ballkani.info Komentuesit janë duke […]Read More

LAJME

Ministri në detyrë i shëndetësisë publikon masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë me dije për publikun masat e reja lehtësuese prej datës 4 Maj. Vitia ka theksuar se prej 3 ditësh numri i të shëruarve është më i lartë se ai i të infektuarve. “Tani jemi në një situatë ku mesatarja e infektimeve na lejon […]Read More

LAJME

Vitia: Rastet që vijnë në spital janë gjithnjë e më

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, pas vdekjes së dy personave të infektuar, ka kërkuar nga qytetarët t’i respektojnë masat për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit.Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se rastet e infektimit që po paraqiten në spital, janë gjithnjë e më të rënda.Vitia ka shtuar se parandalimi i përhapjes […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Merren masa të reja strikte në luftën

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija në një konferencë me gazetarë ka theksuar se mbrëmë siç jeni njoftuar edhe për 79 ratse të reja me koronavirus. Ai tha se ditëve të fundit nuk janë respektuar sa duhet rekomandimet e IKSHP-së.Ai tha Ministria Shëndetësisë në bashkëpunim edhe me institucionet tjera, mori vendim që përfshin masa të reja […]Read More

LAJME

Ministri Arben Vitia paralajmëron masa të reja, ja kur do

Në një konferencë për media që po mbahet aktualisht nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i shëndetësisë, Arben Vitia, ky i fundit ka paralajmëruar masa të reja. Kjo duke u bazuar në rekomandimet e Institutit kombëtar të shëndetit publik, që ka bërë kërkesë që masat të rriten, në mënyrë që gjasat […]Read More

LAJME

Ministri Vitia konfirmon se mund të ndryshojë orari i kufizimit

Asociacioni i Komunave të Kosovës janë pajtuar se është më mirë që të gjitha komunat të jetë një orar i kufizimit të lëvizjës me qëllimin që të pamundësohet udhëtimi nga njëra komunë te tjetra. Por, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se orari i lëvizjes në komunat ku ka shumë të prekur nga koronavirusi […]Read More

LAJME

Ministri në detyrë i shëndetësisë, Arben Vitia: Arrijnë 7 mijë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia, përmes një statusi në facebook ka konfirmuar se në vendin tonë kanë arritur shtatë mijë teste, të cilat do të shërbejnë për të detektuar sëmundjen e Covid-19. Ai po ashtu ka bërë të ditur se tashmë është iniciuar edhe kërkesa për furnizim edhe me dhjetë mijë teste të […]Read More