Tags : Gjilan

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Humbin jetën nga Covid-19 dy pacientë në

Betejen me virusin COVID-19 e kanë humbur edhe dy pacientë, të cilët po trajtoheshin në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Bëhet fjalë për një grua nga Gjilani (1955) dhe një burrë nga Konçuli I Bujanocit (1956), ka bërë të ditur drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, Dr. Ukshin Ismaili. “Fatkeqësisht, në orët e mbrëmjes betejen […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Vdesin dy pacientë në Spitalin e Gjilanit

Dy pacientë të cilët po trajtoheshin në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit, kanë ndërruar jetë pasi ishin të infektuar me COVID-19. Bëhet fjalë për një grua 81-vjeçare nga Gjilani dhe një burrë nga Stublla e Vitisë, 80-vjeçar. Lajmin e ka konfirmuar për gazetën online Mediafokus.info, drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, Dr. Ukshin […]Read More

LAJME

E rrallë: Vajza gjen të holla në kafiterinë e njohur

Një vajzë nga Gjilani ka bërë një gjest që rrallë e shohim shkruan 06 Press. Ajo dje ka gjetur 50 euro në kafiterinë Maroa në Gjilan dhe të hollat e gjetura i ka dorëzuar tek menaxheri i kafiterisë. Përmes një njoftimi në një grup social në facebook Gilani Network, ajo ka treguar se personin që […]Read More

LAJME

Stuhi e fuqishme në këtë qytet të Kosovës, rrëzohen pemët

Stuhi e madhe e shiut e ka përfshirë mbrëmjen e sonte Gjilanin. Stuhia ka shkaktuar dëme të konsiderueshme. Komuna ka njoftuar se nga stuhia janë rrëzuar edhe pemë në qytetin e Gjilanit. Njoftimi i plotë i Komunës ë Gjilanit: Komuna e Gjilanit sot gjatë orëve të mbrëmjes, është kapluar nga reshje të stuhishme të shiut, […]Read More

PA KATEGORI

Ndërron jetë ish-kryetari i komunës së Gjilanit

Ish-kryetarit të Gjilanit, ish-nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe të Lidhjes se Futbollit të ish-Jugosllavisë, Shefqet Mustafa, është ndarë nga jeta. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të Gjilanit, Shefqet Mustafa, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Mustafa. Në telegram, thuhet: “E nderuara familje Mustafa, Me […]Read More

LAJME

I jepet lamtumira e fundit 26 vjeçarit nga Gjilani!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një shkrimi në “facebook”, ka njoftuar se i është dhënë sot lamtumira e fundit, 26 vjeçarit i cili kreu dje vetëvrasje në Qendrën e Studentave në Prishtinë. Tutje Haziri ka bërë thirrje që rasti mos të politizohet. Shkrimi i plotë: Me dhembje të madhe, sot ia dhamë […]Read More

LAJME

Nëna e dy fëmijëve me epilepsi mbetet pa dru në

Nuk i ka mbetur rrugë tjetër, pos sërish të kërkojë ndihmën e qytetarëve. E këtë thirrje për njerëzit e vullnetit të mirë është duke e bërë nëna e dy fëmijëve që vuajnë nga epilepsia. Kësaj radhe nuk po kërkon ilaçe, por pak dru që t’i kapërcejë këto ditë të ftohta e me borë si kjo […]Read More