Tags : Gjilan

KOMBËTARE LAJME

I jepet lamtumira e fundit familjes Haliti nga Gjilani që

Tre anëtarëve të familjes Haliti, Afrimit, Elfetës dhe Ferdinazes, iu është dhënë lamtumira e fundit në varrezat e qytetit të Gjilanit. Ata vdiqën në Shqipëri, pasi që dyshohet se janë helmuar nga këpurdhat gjatë qëndrimit në Gjirin e Lalëzit në Durrës, mirëpo familjarët e tyre në një konferencë për media gjatë ditës së sotme kanë […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Qytetarja: QKUK e liroi babain me gjendje të rëndë në

Një qytetare nga Gjilani, Linda Salihu, ka rrëfyer se si babai i saj ishte liruar nga Qendra Klinike Universitare, ndonëse kishte nevojë të kryente bypass në zemër për shkak të ngushtimit të arterieve. Pacienti kishte kryer koronarografi në Kardiologjinë Invazive në QKUK e cila kishte treguar se arteriet kryesore janë të ngushtuara me 99 për […]Read More

LAJME

LAJMI I FUNDIT: Humbin jetën nga Covid-19 dy pacientë në

Betejen me virusin COVID-19 e kanë humbur edhe dy pacientë, të cilët po trajtoheshin në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Bëhet fjalë për një grua nga Gjilani (1955) dhe një burrë nga Konçuli I Bujanocit (1956), ka bërë të ditur drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, Dr. Ukshin Ismaili. “Fatkeqësisht, në orët e mbrëmjes betejen […]Read More